Choć nie każda firma ma obowiązek posiadać i korzystać z rachunku bankowego, większość przedsiębiorców docenia korzyści płynące z takiego rozwiązania. Korzystasz już z konta bankowego? Mimo wszystko sprawdź wrześniowy ranking – być może uznasz, że czas na zmianę.

Jako osoba zakładająca działalność gospodarczą, z pewnością korzystałeś z indywidualnego rachunku bankowego dedykowanego klientom indywidualnym. Wiesz zatem, że poza opłatami, ważne jest, abyś miał stały dostęp do rachunku i nie płacił wiele za jego utrzymanie. W przypadku konta firmowego nie zawsze to wystarcza. Dziś banki proponują swoim partnerom biznesowym szeroki dostęp do ciekawych produktów. Sprawdź, na jakie kwestie powinieneś jeszcze zwrócić uwagę, wybierając rachunek firmowy i zapoznaj się z przygotowanym przez nas rankingiem.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Być może jesteś pewien, że będziesz współpracował wyłącznie z klientami z Polski, a – co za tym idzie – rozliczał się wyłącznie w złotówkach. Przewidując jednak nawiązanie kontaktów z kontrahentami zza granicy, musisz pamiętać o założeniu rachunku walutowego. Za prowadzenie takich kont banki najczęściej przewidują wyższe opłaty. Chcąc uniknąć zmiany rachunku bankowego co kilka miesięcy, powinieneś od razu zapoznać się z cennikiem.

Rachunki firmowe najczęściej pozwalają przedsiębiorcom wykonywać dodatkowe operacje lub dają im dostęp do dodatkowych platform. Zorientuj się, co dokładnie otrzymasz od banku. Jeżeli chodzi o możliwości, to są one naprawdę duże. Banki proponują m.in. dostęp do platform pozwalających kontrolować wydatki i przychody czy mobilnych wpłatomatów. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, bo możliwości jest znacznie więcej – radzi specjalista portalu praca-katowice.info. 

  • 1) Konto to Ja od Idea Banku SA

Idea Bank SA to jeden z banków ukierunkowanych na współpracę z przedsiębiorcami. W jego stałej ofercie zawsze znajduje się co najmniej kilka rachunków bankowych. Jednym z aktualnie oferowanych jest -Konto to Ja. Czym się ono wyróżnia na tle innych z tej samej kategorii? Otwarcie i prowadzenie tego rachunku jest zupełnie bezpłatne. Jeżeli chodzi o opłatę za dołączoną do konta kartę płatniczą, to łatwo jej uniknąć – wystarczy przeprowadzić nią transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 400 zł w ciągu miesiąca. Poza darmowymi przelewami w systemie Elixir, bezpłatne są też przelewy do ZUS-u i urzędu skarbowego.

Założenie opisywanego rachunku bankowego wiąże się również z dostępem do dodatkowych usług, m.in. mobilnego wpłatomatu, nielimitowanego dostępu do coworku Idea Hub czy możliwości otrzymania przez przedsiębiorcę preferencyjnych warunków na terminale płatnicze.

  • 2) Smart Biznes Konto od Banku Smart

Bank Smart jest częścią FM Banku PBP SA. W jego ofercie znajdują się zarówno rachunki dedykowane osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Ci drudzy mogą otworzyć konto -Smart Biznes Konto. Na tle konkurencyjnych rachunków bankowych wypada ono bardzo dobrze – przedsiębiorcy nie muszą płacić ani za jego otwarcie i prowadzenie, ani za obsługę karty płatniczej. Dodatkowo darmowe są wszystkie przelewy i wypłaty z bankomatów.

Jeżeli chodzi o dodatkowe usługi, to klienci mogą skorzystać z mobilnej aplikacji, dzięki której będą mieli stały dostęp do swojego rachunku bankowego. W efekcie konto to z pewnością docenią osoby pracujące w terenie lub u klienta.

  • 3) db Net Biznes od Deutsche Banku SA

To kolejny rachunek bankowy dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom. Ci, którzy zdecydują się podpisać umowę o jego prowadzenie, mogą liczyć, że nie zapłacą za otwarcie rachunku, wypłaty z bankomatów na cały świecie oraz przelewy do ZUS-u i urzędu skarbowego. Dodatkowo bezpłatne są wypłaty i wpłaty, których przedsiębiorca będzie dokonywał w oddziałach – takie usługi w innych bankach są najczęściej płatne.

Deutsche Bank również kusi klientów biznesowych dodatkową ofertą, tzw. -Pakietem Przedsiębiorcy. W jego ramach klienci banku otrzymują dostęp m.in. do portalu, za pośrednictwem którego mogą wystawić faktury oraz możliwość wysyłania bezpłatnych przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów.

Dodaj komentarz