Zdrowie dla większości z nas jest najwyższą wartością. Nic dziwnego. Raz stracone często nie daje się odzyskać. Dlatego też zawczasu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dla siebie oraz swoich bliskich, które pozwoli nam spać spokojnie i da pewność, że jesteśmy bezpieczni a w razie zachorowania mamy dostęp do najnowocześniejszego i najskuteczniejszego leczenia. Warto poznać jakie mamy możliwości ubezpieczenia swojego zdrowia i nauczyć się z nich mądrze korzystać.

Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Podejmując decyzję o wyborze rozwiązań, które mają uchronić nas przed utratą zdrowia oraz dać szansę na najlepsze leczenie warto poznać rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych i dowiedzieć się czym są. Najogólniej mówiąc ubezpieczenie zdrowotne to ubezpieczenie, w skutek którego w którym osobie ubezpieczonej przysługują świadczenia zdrowotne mające na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób oraz leczenie. Dzielimy je na ubezpieczenia obowiązkowe, oraz dodatkowe, indywidualne.

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Obowiązkowemu ubezpieczeniu podlegają pracownicy, osoby prowadzące działalność gospodarczą, dzieci, studenci, uczniowie, emeryci, renciści oraz bezrobotni. Daje nam ono prawo do świadczeń opieki zdrowotnej. Aby je uzyskać musimy odprowadzać składki do ZUS lub KRUS. Może za nas robić to również urząd pracy, pracodawca lub ośrodek pomocy społecznej. Wydawać by się mogło, że tego rodzaju ubezpieczenie zdrowotne jest zabezpieczeniem wystarczającym, które gwarantuje nam opiekę zdrowotną na odpowiednim poziomie. Niestety, nie zawsze tak jest. W dzisiejszych czasach kolejki do specjalistów są bardzo długie, zdarza się również, że zakłady opieki medycznej, które wykonują swoje usługi dla Narodowego Funduszu Zdrowia nie zawsze oferują najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody leczenia. Dlatego też, jeśli nasze finanse na to pozwalają warto zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenia, które ochronią nas w przypadku choroby i zapewnią najlepsze leczenie.

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne.

To dodatkowy sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości i zdrowia, który w przypadku zachorowania może zapewnić nam dostęp do prywatnego leczenia, jego najnowocześniejszych metod, jak również i środki, które pozwolą nam godnie przeżyć okres choroby i rekonwalescencji. Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne to produkty ubezpieczeniowe, które swoim klientom oferuje większość towarzystw ubezpieczeniowych. Różnorodność ofert jakie znaleźć możemy na rynku pozwala na optymalne dopasowanie ubezpieczenia do naszych potrzeb oraz zagrożeń, jakie czyhają na nasze zdrowie.

Podsumowując – tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na dodatkową ochronę zdrowia, czy też wystarcza nam to, co oferuje Państwo. Warto jednak wiedzieć, że leczenie, zwłaszcza nowatorskie i skuteczne kosztuje niemało. Zakup dodatkowego ubezpieczenia może pozwolić nam zadbać o swoje zdrowie w najlepszy z dostępnych sposobów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie.

Dodaj komentarz