Pieniądze są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak czasami bywa tak, że firma potrzebuje o wiele większych środków finansowych niż te, które w danym momencie posiada. Zamiast od razu udać się do banku, lombardu czy po chwilówkę, warto zastanowić się nad alternatywnym źródłem finansowania, jakim są pożyczki pod częściowe przewłaszczenie auta.

Zbyt niski scoring w banku czy wpis do BIK, BIG lub KRD to nie problem

Wiele firm boryka się z takimi niedogodnościami, jak brak zdolności kredytowej, czy wpis na listę Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej albo Krajowego Rejestru Długów. Często jest to powód do problemów z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy na bieżąca działalność lub inwestycje. W takim przypadku pożyczka pod zastaw samochodu, który może być cały czas użytkowany jest doskonałym rozwiązaniem. Takie finansowanie wiąże się z wieloma korzyściami, jak:

 • wysoka kwota pożyczki (od 6 000 zł do nawet 100 000 zł),
 • możliwość dalszego użytkowania pojazdu,
 • brak potrzeby przerejestrowywania samochodu na pożyczkodawcę, który jest jedynie współwłaścicielem pojazdu,
 • możliwość wzięcia pożyczki bez zdolności kredytowej,
 • możliwość wzięcia pożyczki nawet, gdy działalność gospodarcza prowadzona jest tylko przez jeden dzień,
 • brak potrzeby przedstawiania zaświadczenia o dochodach,
 • możliwość wzięcia pożyczki przy wpisie do BIK, BIG lub KRD,
 • okres finansowania dostosowany do potrzeb pożyczkobiorcy
 • możliwość indywidualnego przedłużenia spłaty,
 • przelew pożyczki następuje w ciągu 24 godzin od zawarcia umowy i ustanowienia wymaganych zabezpieczeń,
 • możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki bez dodatkowych kosztów.

Atrakcyjne i przejrzyste warunki sprawiają, że wzięcie pożyczki pod zastaw samochodu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Potrzebując dodatkowych pieniędzy na prowadzenie działalności, warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, jako alternatywę dla korzystania z usług banków, lombardów czy firm udzielających chwilówek.

Pożyczka na dowolny cel

Dużą wadą kredytów bankowych jest to, że decydując się na nie, musimy wskazać cel, na jaki zaciągamy zobowiązanie. Wybierając pożyczkę pod zastaw auta, nie musimy w żaden sposób informować pożyczkodawcy o tym, na co wydamy pieniądze. Profesjonalne firmy, takie, jak dla przykładu autokapital.pl, specjalizujące się w udzielaniu pożyczek pod przewłaszczenie samochodu, zdają sobie sprawę z tego, że w życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje i nawet, gdy dziś potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego na jeden cel, w niedalekiej przyszłości może okazać się, że jednak inna kwestia staje się dla nas ważniejsza i to właśnie do jej realizacji o wiele bardziej przydadzą nam się pożyczone pieniądze. Dlatego bez względu na to, czy pożyczka pod zastaw auta zostanie wydana na zakup sprzętu czy towaru do firmy, szkolenie personelu lub spłacenie długów, możemy z niej skorzystać oceniając tę potrzebę samodzielnie.

Dodaj komentarz