Podjęcie decyzji o złożeniu wniosku i zaciągnięciu kredytu hipotecznego jest jednym z najważniejszych wyborów w życiu. Kredyt hipoteczny nakłada zobowiązanie na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i wymusza comiesięczne spłacanie rat, dlatego zanim wybierzemy ofertę dla siebie, należy zrobić odpowiedni research dostępnych na rynku opcji i rozważnie zdecydować się na współpracę z wybranym bankiem. Można wykonać taką analizę samodzielnie lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w odpowiedniej analizie warunków, formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu, i wyborze banku.

Jedną z kredytowych opcji jest skorzystanie z szerokiej oferty Banku Millenium, uważanego za jeden z najbardziej zaufanych banków w Polsce, nagradzanego wieloma nagrodami. Co oferuje ten bank i na co mogą liczyć potencjalni kredytobiorcy? O tym poniżej.

Od czego zacząć ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Zanim zdecydujemy się na rozmowę z konsultantem lub wybierzemy się do najbliższego oddziału banku, warto przygotować część formalności i dokumentów z wyprzedzeniem.

Zdolność kredytowa będzie jednym z mierników, który szczególnie zainteresuje pracowników banku. Na jego podstawie możliwa jest ocena maksymalnej wartości kredytu, który będzie możliwy do przyznania w danym banku. Jeżeli nie znasz swojej zdolności kredytowej (a może różnić się od siebie w zależności od wybranych do analizy banków), możesz skorzystać z intuicyjnego kalkulatora zdolności kredytowej umieszczonego na stronie banku Millenium. W prosty sposób pozwala on wyestymować jaka jest Twoja zdolność kredytowa i na jaki kredyt możesz liczyć.

To nie jedyny kalkulator dostępny na stronie – w analogiczny sposób sprawdzić możesz wysokość miesięcznej raty, uzależnioną od podanych warunków i preferencji. Pamiętaj jednak, że estymacje nie są prawnie wiążące i mogą różnić się podczas faktycznego składania wniosku o kredyt.

Co należy wiedzieć przed zaciągnięciem kredytu w Banku Millenium

Bank Millenium charakteryzuje się relatywnie prostymi zasadami kredytowania. Sprzyja przedsiębiorcom, którzy decydują się na kredyty hipoteczne na podstawie dochodów z działalności gospodarczej – w Banku Millenium na kredyt liczyć mogą przedsiębiorcy, którzy mają firmę od dwunastu miesięcy. To rzadko spotykana sytuacja na polskim rynku kredytowym, na którym wiele banków wymaga od przedsiębiorców prowadzenia działalności przez minimum dwa lata, zanim przystąpią do procedur kredytowych.

Bank Millenium nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego, a dodatkowo przemawia za nim kolejna zaleta w postaci 0% prowizji w razie wcześniejszej spłaty. To warunek, który przyciąga wielu potencjalnych klientów do tego banku. W przypadku chęci spłaty raty o wyższej niż ustalona wartości, bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Kredytobiorcy mają do wyboru w takiej sytuacji skrócenie okresu kredytowania lub zmniejszenie wielkości raty i nie muszą tego deklarować w momencie podpisywania umowy kredytowej. Daje to kredytobiorcom pewną swobodę w podejmowaniu decyzji i planowaniu spłaty.

Bank Millenium, tak jak wiele innych banków na polskim rynku, daje też możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych, które oznaczają nic innego jak czasową opcję odroczenia raty w przypadku braku możliwości spłacenia zobowiązania.

Bank Millenium charakteryzuje się także przyjmowaniem do wniosków kredytowych wielu różnych źródeł dochodu. Oprócz korzystnych dla młodych przedsiębiorców warunków (wspomniana wyżej akceptacja działalności jako źródła dochodu nawet jeżeli jest na rynku od roku), w Millenium kredyt możemy otrzymać, wskazując poniższe czynniki jako dochód:

  • umowy o pracę (także na czas określony)
  • umowy o zlecenie
  • umowy o dzieło
  • działalność gospodarcza
  • kontrakt (także kontrakt marynarski)
  • dochody pochodzące z wynajmu domu lub mieszkania
  • stałe emerytury
  • stałe renty
  • prowadzenie gospodarstwa rolnego

Kredyt hipoteczny w Banku Millenium – formalności

Przygotowując się do wzięcia kredytu hipotecznego w dowolnym banku musimy pamiętać o szeregu formalności i dokumentów, które będą wymagane do przedłożenia w oddziale. Dokumenty dotyczące dochodów, zabezpieczeń czy cesji, musisz dostarczyć już w pierwszym etapie, podczas składania wniosku o udzielenie informacji o kredycie. Następnie musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wygenerowanie wstępnej oceny kredytowej oraz warunków, na jakich dany kredyt może zostać udzielony.

Po otrzymaniu formularza z warunkami możesz zdecydować się na złożenie docelowego wniosku o udzielenie kredytu hipotecznego, który Bank Millennium rozpatruje w ciągu maksymalnie 1 miesiąca. Wiążąca decyzja kredytowa dostarczana jest także ze wzorem umowy kredytowej, którą można podpisać jedynie w okresie ważności przyznanej decyzji kredytowej. Po wypełnieniu wszystkich założeń, dopilnowaniu formalności i spełnieniu zasad przyznawania kredytu, wypłacana jest ustalona transza, a kredyt oficjalnie zostaje uruchomiony.

 

Dodaj komentarz