Kalkulator oszczędności

Suma oszczędności: 0

Ranking kont oszczędnościowych

 

Rachunek oszczędnościowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w dowolnym czasie wypłacić zgromadzone środki bez utraty zgromadzonych odsetek. Konto oszczędnościowe tym różni się od lokaty, że pieniądze nie są zamrożone, zawsze mamy do nich dostęp. Skutkuje to tym, że rachunek jest niżej oprocentowany od lokaty. Wiele osób nie wie czym powinno się kierować przy wyborze najlepszego rachunku. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru najlepszej opcji.

Warto na wstępie zaznaczyć, że nazwy konto oszczędnościowe i rachunek stosowane są zamiennie. Mimo różnego nazewnictwa w bankach są to jednakowe produkty. Rachunek oszczędnościowy stworzony został z myślą o osobach, które dysponują nadwyżką pieniędzy, jednak tylko okresowo i nie są w stanie przewidzieć kiedy będą musiały z tej nadwyżki skorzystać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta? Oczywiście najważniejsze jest oprocentowanie, jednak należy zwrócić uwagę na to jaka będzie wysokość oprocentowania po okresie promocyjnym (banki by zachęcić nowych klientów do założenia konta oferują wysokie oprocentowanie, które jednak po upływie wspomnianego okresu jest obniżane). Trzeba przeliczyć, czy warto skorzystać z takiej promocyjnej opcji z uwzględnieniem obniżenia oprocentowania, czy też założyć konto w banku gdzie będzie takie samo. Takie standardowe oferty mogą się różnić w zależności od wysokości wpłaconych środków. Trzeba uważnie porównywać oferty banków, bowiem w przypadku niektórych kont najwyższe saldo nie gwarantuje najwyższego oprocentowania. Kolejnym ważnym punktem, który musimy uwzględnić przy wyborze są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Trzeba sprawdzić ile wypłat w miesiącu jest bezpłatnych, jakie są koszty kolejnych, płatnych już operacji. Po zapoznaniu się tymi informacjami łatwiej będzie zdecydować się na założenie najbardziej opłacalnego rachunku oszczędnościowego.

Aby dowiedzieć się jednak, gdzie możemy liczyć na najlepsze oferty, warto użyć porównywarki rachunków oszczędnościowych. Dzięki niej można szybko wyszukać dla siebie takie oferty, z którymi uda się oszczędzać na najlepszych warunkach. Dobrym pomysłem będzie też aktualny ranking kont oszczędnościowych, z którego będzie można dowiedzieć się, jakie konta są obecnie najlepsze na rynku i gdzie takie kont otworzyć. Zatem oprócz normalnego rachunku osobistego bez oprocentowania, warto też pomyśleć o takich rachunkach oszczędnościowych. Porównywarka jest prosta w obsłudze, wystarczy podać kwotę jaka będzie średnim miesięcznym saldem na rachunku, walutę konta oraz okres oszczędzania. Pozwala też od razu poznać szczegóły produktu i przede wszystkim można natychmiast takie konto otworzyć online.